26 lut 2017

Dereń kousa 'Cornus kousa'. Nowa roślina na rynku.

Dereń kousa spotyka się u nas dość rzadko, ale jest dostępny w szkółkach i centrach ogrodniczych. Naturalnie występuje w Chinach, Japonii i Korei jako niewysokie drzewko (7 m).


Kolor kwiatów - biały 
Okres kwitnienia - marzec, kwiecień
Gleba - żyzna, wilgotna 
Stanowisko - słoneczne
Zastosowanie - ogrody przydomowe, ogrody małe 





W ogrodowym raju 2 "w ogrodzie ozdobnym"

W ogrodowym raju
2
W ogrodzie ozdobnym
„W tym roku na naszych rabatach będzie bardzo kolorowo”

Brzoskwiniowe rabaty:

1.Dalia 'Sherwood's Peach'
Przepiękna odmiana dalii dekoracyjnej o okazałych, pełnych kwiatach w kolorze dojrzałej brzoskwini. Kwiaty są świetne do bukietów. Kolor z upływem dni  jaśnieje.Wysokość od 20 do 150 cm.


2.Liliowiec 'Peach Magnolia'
To bezproblemowa roślina, na którą zawsze warto stawiać. W tej odmianie okaz prezentuje się wyjątkowo okazale. Kwiaty są pełne, o pastelowej barwie.Wysokość od 30 do 70cm


3.Begonia 'Fregant Falls Peach'
Ta roślina sprawdzi się w donicach i wiszących koszach. Wymaga dobrego nawożenia i usuwania przekwitłych kwiatów.Wysokość od 20 do 50 cm.


4.Dziewanna 'Clementine'
Niespotykana odmiana tradycyjnej, łąkowej dziewanny. Ma dekoracyjne, brzoskwiniowe kwiaty z fioletowym środkiem. Dorasta do 60-80cm wysokości.Wysokość od 50 do nawet 180 cm


W ZIELONYCH BARWACH:
1.Wilczomlecz sosnka
Świeży kolor kwiatów tej byliny sprawia, że mimo zielonej barwy  doskonale wyróżnia się ona na tle rabaty. Dodatkowo w odmianach roślina ta może osiągać pokaźne rozmiary i mocno się rozkrzewiać.Wysokość od 15 do 30 cm.



2.Cynia 'Envy'
Odmiana o zielonych kwiatach jest nie lada gratką. Pełne pąki pojawiają się nieustannie od początku lata do jesieni. Cynia jest jednorocznym okazem uprawianym z rozsady.Wysokość od 30 do 70 cm.




Mamy nadzieje że się podobało  
zaobserwój bloga :)
zostaw komentarz :)
czekaj na kolejne posty ;)



Następny post :
W ogrodowym raju
3
Balkonowe piękności
Już w następną niedziele 
5 marca

19 lut 2017

W ogrodowym raju 1 ZWIASTUNY WIOSNY

W ogrodowym raju
1
ZWIASTUNY WIOSNY

Od dawna popularnym zwiastunem są przebiśniegi (Galanthus nivalis)są prawdziwym arcydziełem natury i aż trudno uwierzyć,że coś tak delikatnego może być jednocześnie tak silne. Zdumienie budzi strategia przetrwania rośliny-cebulka przechowuje składniki odżywcze i pozostaje w stanie uśpienia aż do czasu, gdy zmiana długości dnia nie zasygnalizuje,że pora się obudzić. Wtedy to białe kwiatki na przekór wszystkiemu przebijają się przez resztki śniegu i wyciągają łodyżki w poszukiwaniu pierwszych promieni słońca, po czym kwitną nieprzerwanie aż do końca kwietnia.




Pomysł
Rozsadzanie przebiśniegów

….................................................
KROK1...
Rozsadzanie przebiśniegów najlepiej przeprowadż tuż po przekwitnięciu kwiatów kępę wykop ostrożnie z ziemi za pomocą szpdla, uważając, by nie uszkodzić cebulek.
…...................................................
KROK2...
Wykopaną kępę otrzep z nadmiaru ziemi, a następnie podziel ją ostrożnie łopatką. Aby było łatwiej, zabieg wykonuj w pochmurny dzień, kiedy ziemia jest dostatecznie wilgotna.
….......................................................
KROK3...
Otrzymane nowe cebulki przebiśniegów natychmiast posadż w docelowym miejscu, gdyż nie tolerują one nadmiernego przesuszenia. Następnie delikatnie je podlej.
…......................................................................................
Mamy nadzieje że się podobało  
zaobserwój bloga :)
zostaw komentarz :)
czekaj na kolejne posty ;)
Następny post :
W ogrodowym raju
2
W ogrodzie ozdobnym

W ogrodowym raju nowa seria zapraszamy

W ogrodowym raju


Seria postów z najlepszymi pomysłami na ogród

Juz od 19 lutego 2017
Posty dodawane do września 
Co niedziele 👏✌👊

Serdecznie zapraszamy
DOMOWE ABC
















PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEZONE.
KOPIOWANIE ZABRONIONE

3 lut 2017

Porada #2 jak czyścić kryształy by były czyste i lśniące

Jak czyścić kryształy: mycie kryształów w zimnej wodzie

Zakurzone i niezbyt brudne kryształy myjemy w zimnej wodzie z dodatkiem łagodnego płynu do mycia. Warto wiedzieć, że pod wpływem ciepła kryształ matowieje i traci połysk. Umyte kryształowe naczynia płuczemy w zimnej wodzie z dodatkiem octu - w proporcji 1/3 szklanki octu na 1 litr wody. Dzięki temu unikamy zacieków na wyschniętych przedmiotach. Po umyciu kryształy odstawiamy do wyschnięcia, następnie polerujemy miękką szmatką.

Jak czyścić kryształy zmatowiałe: przywrócamy blask kryształowym naczyniom


Zmatowiałe kryształy czyścimy zwilżoną miękką szmatką, którą nabieramy miałką sól. Tak przygotowanym kompresem czyścimy kryształowe szkło, które następnie myjemy zgodnie z zasadami. Zmatowiałe kryształy można też czyscić szmatką zwilżoną denaturatem.